szukaj...
Wiadomości
2007-06-04
RogoĹşnianin Jerzy Gendek Mistrzem Europy w KWADRATLONIE !!
W dniu 2 czerwca 2007r. w miejscowości Senftenberg (30 km na południe od Cottbus) w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Europy w Kwadratlonie. W zawodach uczestniczył Rogoźnianin, członek Klubu Żeglarskiego Kotwica Rogoźno - Pan Jerzy Gendek.

Do pokonania zawodnicy mieli sprintowy dystans, na który składało się:
pływanie - 0,75 km,
jazda rowerem - 20 km,
pływanie kajakiem - 4 km
oraz bieg - 5 km.

W kategorii wiekowej 60-64 lata z czasem 1h.49min.00sek (z przebieraniem) Mistrzostwa Europy wygrał Pan Jerzy Gendek.
Drugi za nim na mecie pojawił się Niemiec, nad którym nasz zawodnik uzyskał przewagę 3,5 minuty.

Reprezentacja Polski (na którą składa się 3 najlepszych mężczyzn z danego kraju) drużynowo uzyskała wysokie 3 miejsce za Czechami i Niemcami. Z Panem Jerzym nasz kraj reprezentowali zawodnicy Pan Łukasz Kurka z Jeleniej Góry (zajął 3 miejsce indywidualnie w kat. 50-54 lata) oraz Pan Edward Maziarz z Karpacza (zajął 1 miejsce indywidualnie w kat. 65-69 lat).

Był to już 10 medal na Mistrzostwach Europy i Świata w dorobku Pana Jerzego, lecz pierwszy ZŁOTY, dlatego tymbardziej należą mu się serdeczne gratulacje !